Заправка побутових кондиціонерів — обов'язкова умова їх коректної і тривалої роботи. Як би дбайливо Ви не відносилися до своїх кондиціонерів, як би не плекали їх, регулярно очищуючи фільтри і своєчасно проводячи сервісне обслуговування кондиціонерів, без цієї процедури не обійтися.
У яких випадках необхідна заправка кондиціонера фреоном? Вам варто не відкладати виклик фахівця, якщо:
- Ви зафіксували зниження інтенсивності охолодження або нагрівання повітря;
- теплообмінник внутрішнього блоку пристрою покрився інеєм, а штуцера зовнішнього блоку обледеніли;
- на сполучних трубках з'явилося масло, що вказує на розгерметизацію системи;
- з внутрішнього блоку пристрою потекла вода (ймовірність того, що виною цьому недостатня кількість фреону - 60%);
- проведено ремонт кондиціонера: замінений компресор, теплообмінник, фреонові трубки, вентиль або заправний порт;
- проведена переустановка кондиціонера (наприклад, після переїзду) або подовження фреонової траси.
Якщо Ви помітили хоч одну з наведених ознак — це сигнал обладнання про те, що йому потрібно ремонт і заправка.
Куди дівається фреон і чому кондиціонер не повинен працювати без нього?
Давайте розберемося, з яких причин може відбуватися витік фреону. Мідні трубки, звані фреоновою трасою, з'єднують між собою зовнішній і внутрішній блоки кондиціонера, можуть зноситися і перетертися внаслідок вібрації під час роботи пристрою. Вони можуть бути неякісно з'єднані з самими блоками ще під час установки кондиціонера. Витік може утворитися і в місцях пайки компресора або інших внутрішніх частин пристрою.
І навіть якщо монтаж кондиціонера проведений з дотриманням всіх вимог і витік фреону через місця вальцювальних з'єднань виключений, навіть якщо припустити, що у Вашому випадку неможливий знос внутрішніх трубок, природний витік фреону в результаті експлуатації пристрою згідно з нормативними документами становить до 10% в рік.
Це означає, що дозаправляти кондиціонер фреоном потрібно як мінімум 1-2 рази в рік, навіть якщо Ви не помічаєте ніяких зовнішніх ознак витоку. Звичайно, пристрій буде працювати і з недостатньою кількістю холодоагенту, і навіть зовсім без нього, ось тільки результатів від його роботи не буде ніяких, а компресор кондиціонера, швидше за все, перегріється і вийде з ладу.
Ціна заправки кондиціонера в Києві і області
Вартість заправки побутового кондиціонера в квартирі або будинку від 1000 грн.
Заправка побутових кондиціонерів: довіритися фахівцям або обійтися своїми силами?
У мережі є багато рекомендацій, як заправити кондиціонер фреоном самостійно. Але тільки за допомогою спеціальних інструментів фахівець може точно визначити кількість фреону в системі. Якщо робити це «на око», велика ймовірність того, що Ви перезаправите пристрій холодоагентом, що теж може пошкодити його роботі.
Та й як, не будучи фахівцем і не маючи спеціальних приладів, Ви зможете зробити заправку фреоном, а також визначити, наскільки великі його втрати, чи є вони наслідком природного випаровування, або має місце витік холодоагенту? Адже в другому випадку необхідно насамперед виявити і усунути причину витоку.
Вдатися до послуг професіоналів тут в будь-якому випадку доведеться. Кваліфіковані фахівці зроблять заправку кондиціонера з дотриманням всіх правил і технічних вимог. Вони використовують тільки якісні витратні матеріали та найсучасніші інструменти та прилади.
Саме таким фахівцям Ви довірите свою техніку, якщо зупините вибір на компанії Вентс Світ. Нами проводиться обслуговування, чистка кондиціонера і заправка кондиціонера (Київ та Київська область) до якого б типу він не належав. Акуратність, точність роботи, оперативне реагування на виклик і адекватні ціни на послуги — ось об'єктивні причини довірити нам свій кондиціонер. Дозаправка йому знадобиться в будь-якому випадку рано чи пізно, але краще, звичайно, поставити кондиціонер на повне сервісне обслуговування, що допоможе уникнути поломок в майбутньому.
Написати коментар